​Lëngu i sallatës jeshile kundër celulitit

​Lëngu i sallatës jeshile kundër celulititLëngu i sallatës jeshile ju ndihmon për të kontrolluar oreksin, pasi ajo ka një efekt zbutës, qetësues dhe analgjezik.

Sallata jeshile është e përkryer për humbje në peshe, sepse përmban pak kalori dhe përqindje të lartë antioksidantësh. Ajo është anti-inflamatore dhe diuretik, duke luftuar celulitin.

Përbërësit që ju nevojiten: 5 gjethe sallatë jeshile, 10 gjethet e majdanoz, 1 filxhan lëng portokalli

Përgatitja është shumë e thjeshtë. Hidhini të gjithë përbërësit në mixer dhe lërini derisa të realizohet një lëng kompakt.