Author: SekreteBukurie

9 zgjidhje si të shfaqeni sa më elegante

Për të parandaluar barkun e rrumbullakët dhe për të humbur peshë, mund t’ju duhen disa muaj apo ndoshta edhe një vit, por ndonjëherë koha nuk pret. Doni të dukeni elegante menjëherë? Sot? …

Këshilla për flokë kaçurrela

Kjo është një këshillë shumë praktike që do të ju ndihmojë shumë, posaçërisht atyre vajzave që kanë flokë natyrale me kaçurrela. Që më lehtë të formësohen kaçurrelat dhe të qëndrojnë në atë …

Fundi i lëkurës, tendencë e sezonit

Lëkura është tendenca kryesore e këtij sezoni dhe me të vërtetë që është shumë praktike dhe e kombinueshme. Jo vetëm pantallona dhe streçe lëkure, por edhe funde me të gjithë format dhe …

Versace, koleksioni për meshkuj Pranverë 2014

Nuk janë aspak nostalgjik, por kësaj here kanë vendosur të rikthejnë të kaluarën e tyre. Linja e re e “Versace” për meshkuj sapo është hedhur në treg. Si çdo vit, “Versace” edhe këtë herë ka …