Author: SekreteBukurie

Buqeta e luleve për ditën e dasmës

Këto janë disa nga idejat më trendi për vitin 2015 për ta përgatitur buqetën e luleve për ditën më të rëndësishme të jetës suaj. Zgjedhje mjaft interesante dhe kreative të cilat padyshim do …

A jeni gati për të tradhtuar?

Kohët e fundit fola me një grua dhe më tha se ishte gjendur sërish në një situatë tradhtie ndaj bashkëshortit të saj rreth 6 muaj më parë. Më habiti shpjegimi i saj se ajo ishte një “viktimë …

Tonik per fytyre me pucrra !

Toniku shërben për të “ujitur” lëkurën, me Ph e tij natyral. Ai zgjidhet sipas tipit të lëkurës dhe nevojave.Sot po paraqes tonik per nje lekure me pucrra. Nevojitet: -1/2 filnxhan me …

Luftojeni virusin me kos

Specialistë të dietologjisë kanë zbuluar se kosi është një ndihmës i mirë në luftën kundër gripit, ftohjes dhe llojeve të tjera të virusit. Specialistët kanë theksuar se këto baktere mund të …

Pse njerëzit kanë alergji?

Nga se shkaktohen teshtimat, lotët apo irritimet.Për dikë me alergji, edhe diçka e vogël mund të shkaktojë probleme të mëdha. Në dukje të padëmshme, grimcat e pluhurit, pezmatimi nga një …

Moda e viteve të 70-ta ka pushtuar modën

Si duket moda e viteve 70 ka filluar të pushtoj boten e modes. Mëposht keni një set fotosh me veshjet e të famshmeve që dëshmojnë stilin e viteve të 70-ta në ditët e sotme.   Ja disa …