Author: SekreteBukurie

Ngjyra mustardë, e preferuara e sezonit

Ngjyra mustardë është një nga propozimet e fundit të sfilatave dhe emrave të mëdhenj.Është idealja e pranverës, për ditën dhe për natën. Dhe do dukesh shumë bukur. Sot, stilistët dizajnojnë …

Me kafein kundër celulitit

Kafeina është një aleat i madh në luftën kundër celulitit, dhe në vend të kremave të shtrenjta, përpiquni t’i mundni shtresat yndyrore me preparate në dispozicion për të gjithë. Celuliti …

Pudra e lëngët dhe ngjyra e duhur

Sa dilema mund të kemi kur vendosim të blejmë pudrën tonë të re të lëngët! Gjithçka fillon nga zgjedhja e ngjyrës së duhur. Një nga gabimet e shpeshta që bëjmë është testimi i ngjyrës në …

Ja shkaktarët e dhembjes se kokës

Gjakderdhjet trunore, tumoret në tru, meningjiti, infeksionet e sinuseve apo të fytit janë ndër arsyet e shpeshta të dhembjeve të kokës. Nëse dhembja e kokës fillon përnjëherë, në mënyrë të …

Të mirat e spinaqit

Pemët dhe perimet sezonale janë më të mirat për organizmin tonë, sepse janë të freskëta dhe të mbushura me materie ushqyese, njëra ndër to është edhe spinaqi. Është perime e gjelbër e pasur …

Ja pija për të humbur peshë

Nëse dëshironi të humbni let peshë për kohë fare të shkurtë pa dieta, konsumoni këtë pije të thjeshtë. Përbërësit: – 60 gramë majdanoz – 1 limon – 2-3 dl ujë. Përgatitja: Imtësojeni …

Fustani Mutha Fluffer

Më shumë se një fustan ai duket si një zbukurim festash, por çmimi i tij nuk është dhe aq i vogël. Plot 791 dollarë kushton ky fustan që është i përbërë vetëm nga disa toptha shumëngjyrësh. …