Bukuria per 30 vjecaret

30 vjec eshte nje moshe e rendesishme per lekuren, sepse fillojne te shafaqen rrudhat e para dhe nje trajtim bukurie i duhur, i studiuar enkas per kete moshe, eshte aleati me i mire per ti luftuar ato.

Fytyra, duhet te pastrohet gjithmone me kujdes dhe te pranoje mire trajtimet e ardhshme.

Mund te filloni duke zgjedhur produkte bukurie me retinol dhe te filloni te ndryshoni zakonet e jeteses. Eshte e preferueshme te lini takime fikse ne palester, sigurisht qe cfaredo lloj aktiviteti i praktikuar nganjehere nuk mund te jap rezultate te kenaqshme ne trupin tuaj, apo nuk mund te tonifikoje muskujt, duhet te jeni te rregullt ne aktivitetin tuaj.

Te eleminosh zakonet e keqija dhe te ndiqni nje ushqim te shendetshem lejon te mbani lekuren ne gjendje te mire, nje hap i rendesishem ky per kete moshe. Mes perberesve qe sduhet te mungojne asnjehere, vaji i peshkut eshte nder me te rendesishmit, Omega 3 eshte perfekt per te mbajtur te shendetshme lekuren dhe per te mbrojtur organizmin nga disa patologji. Edhe caji jeshil eshte nje aleat shume i mire i bukurise, i konsumuar i ftohte apo ngrohte mund te pershtatet shume mire ne cdo sezon ju ndihmone te qendroni ne forme fale polifenoleve qe permban.

Persa i perket grimit, menjehere pasi te keni pergatitur lekuren e fytyres per grim eshte mire te evitoni mbulimin e lekures me shume shtresa fondotinte, me mire nese zgjidhni nje light, mbase e shoqeruar nga nje korrektor, per nje pamje sa me te fresket dhe me natyrale.

per ti dhene me intensitet shikimit, eshte e nevojshme te sfumoni ne menyren e duhur tonet e syve. Kur jemi shume te rinj, duket sikur nuk kam menyra te tjera per floket dhe shpesh me lehtesi nga modele te gjata i presim ne shume te shkrutra, ne moshen 30 vjecare, nuk mund te marrim vendime te tilla te menjehershme.

Se fundi, eshte e rendesishme te perkedhelni veten tuaj duke i dedikuar ndonje masazh, weekend ne spa, per te larguar tensionet e punes dhe te familjes. Kur jeni te shplodhur edhe lekura duket me e bukur, fale nje organizmi i cili nuk eshte nen ndikimin e stresit.