Këshilla

Dëshironi flokë mahnitëse? Lani me këtë pije!

Dëshironi flokë mahnitëse? Lani me këtë pije!
Birra jo vetëm që ka shije të mirë për dikë, por ka edhe përfitime të tjera.Birra mund të përdoret si një kondicioner i flokëve për flokë të gjata, të drejta dhe të shëndetshme. Ja si ta përdorni birrën në flokë: 1. Lani flokët me birrë Birra jo vetëm që është e mirë për shëndetin në përgjithësi, por është e mirë edhe për flokët. Kështu, nëse ju ka mbetur pak birrë, përdoreni si kondicioner të flokëve. 2.... 

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!

Vazhdimisht ju dalin puçrra në fytyrë? Urgjentisht pushoni t’i bëni këto gjëra!
Nuk mjafton vetëm të dëshironi të keni fytyrë të pastër, duhet patjetër të bëni diçka lidhur me këtë çështje. Ose të pushoni të punoni. Duhet patjetër të pranoni që edhe vetëm një puçërr është e mjaftueshme t’ju prishë humorin, transmeton Telegrafi. Megjithatë, shumica e akneve shfaqen pikërisht për shkak të gabimit tuaj, përkatësisht për shkak se lini pas dore kujdesin e fytyrës, apo e trajtoni lëkurën në mënyrën... 

Uthulla e mollës, aleati i bukurisë femërore

Uthulla e mollës, aleati i bukurisë femërore
Ky produkt kuzhine është shumë më i dobishëm sesa mendoni. Nga zbutja e flokëve deri tek heqja e erës së keqe të këmbëve, ja për çfarë mund ta përdorni uthullën e mollës. Tonifikues Mund ta përdorni këtë produkt kuzhine edhe si tonifikues të përditshëm. Aciditeti i uthullës së mollës balancon nivelin e pehashit (pH) të lëkurës, duke ndihmuar kështu në heqjen e njollave dhe parandalimin e formimit të puçrrave. Për... 

Si të përgatisni kremin kundër plakjes

Si të përgatisni kremin kundër plakjes
Ky është një krem me përmbajtje 100% natyral që lufton plakjen dhe mund ta përgatisni vetë: Përbërësit: 1/2 lugë dyllë blete 1 lugë vaj kokosi 2 lugë qaji vaj bajameje 1/2 lugë gjalpë 1 lugë qaji vitaminë e naftës 1/4 filxhan gel aloe vera 1 lugë mjaltë 1 lugë baltë bentonite 5-10 pika vaj esencial limoni Udhëzimet Në një tenxhere të vogël vendosni 4 përbërësit e parë dhe ngroheni ngadalë derisa të shkrihet. Hidhni... 

Kurat natyrale kundër plakjes së flokëve dhe lëkures

Kurat natyrale kundër plakjes së flokëve dhe lëkures
Plakja është një proces natyror që nuk mund të parandalohet, megjithatë, për fatin tuaj të mirë, shenjat e plakjes që manifestohen në lëkurë – rrudhat e lëshimi i lëkurës – dhe në flokë – flokët e thatë e të brishtë – mund të trajtohen, dhe atë në mënyrë krejtësisht natyrale. Andaj, në vend se të shpenzoni para të mëdha në produkte të shtrenjta, që nuk garantojnë sukses, provoni kurat natyrale, të cilat... 

Hiqni qimet në fytyrë me hidrogjen

Hiqni qimet në fytyrë me hidrogjen
Edhe Kleopatra kishte përdorur depilimin me dyllë për të hequr qimet e padëshiruara. Edhe sot e kësaj dite, shumë janë në kërkim të përgjigjes për të hequr qimet nga lëkura e butë e fytyrës. Ekzistojnë mënyra të ndryshme natyrale për zgjedhjen e këtij problemit.,raporton Gazeta Kosova Sot Kohët e fundit, gjithnjë e më shumë femra po përdorin hidrogjen peroksid për të hequr qafe qimet nga fytyra, por dhe nga trupi. Për... 

Ndiqni këto këshilla që të dukeni 10 vjet më e re

Ndiqni këto këshilla që të dukeni 10 vjet më e re
Do të dëshironit që të dukeni 10 vjet më e re? Me makijazhin e duhur ju mund të hiqeni sikur koha nuk ekziston dhe nuk është objektivi juaj. Make up i duhur të ndriçon fytyrën, të thekson shikimin dhe të nxit buzëqeshjen. Pra me një makijazh të bukur, ju mund të tregoni me krenari vitet tuaja dhe të vlerësoni bukurinë. Ja disa truke që ju ndihmojnë që të dukeni më e re: Ndriçimi – Çfarë përdorni për make up-in tuaj?... 

Ja disa këshilla si duhet trajtuar lia e ujit tek fëmijët

Ja disa këshilla si duhet trajtuar lia e ujit tek fëmijët
Trajtimi zakonisht përbëhet nga lehtësimi i simptomave, a disa këshilla: Mbani në mend që personi i infektuar është bartës derisa fluskat e reja të ndalojnë së paraqituri, dhe derisa fluskat të formojnë kore. Personat e infektuar duhet të qëndrojnë në shtëpi, përderisa janë të infektuar. Shmangni kruarjen e fluskave sepse egziston rreziku nga infeksioni. Preni thonjtë shkurtë apo pacienti të bartë dorëza. Kushtoni vëmendje... 

Konturimi në katër veprime: Vetëm ky produkt është i nevojshëm për fytyrë të përsosur

Konturimi në katër veprime: Vetëm ky produkt është i nevojshëm për fytyrë të përsosur
Besoni apo jo, për fytyrë të konturuar nevojitet vetëm një produkt dhe disa minuta kohë! Mëso të konturosh fytyrën tënde në katër veprime të thjeshta.  Read More →

Pastrojeni fytyrën me vaj kokosi dhe sodë buke tri herë në javë! Ja çfarë do t’ju ndodhë brenda një muaji

Pastrojeni fytyrën me vaj kokosi dhe sodë buke tri herë në javë! Ja çfarë do t’ju ndodhë brenda një muaji
Produkti i fituar nga kombinimi i këtyre të dy përbërësve është tejet efektiv dhe kushton shumë pak para. Më e mira e këtij produkti qëndron te fakti se është natyral dhe i sigurt për çdo lloj lëkure, transmeton Telegrafi. Vaji i kokosit njihet për vetitë e veta antibakteriale, shëruese etj. Ndërsa soda e bukës është tejet e mirë për trajtimin e akneve dhe rikthimin e balancimit të pH-së së lëkurës. Përbërësit: –...