Dieta 33 ditëshe

Dietë e lehtë dhe efikase. Meny e thjeshtë, të cilën mund ta praktikoni 33 ditë. Çdo ditë hani vetëm atë që është dhënë më poshtë.

Në këtë propozim, parashihet ushqim për njëmbëdhjetë ditë, pas përfundimit është e nevojshme ta përsëritni edhe dy herë, kështu që dieta do të zgjasë një muaj. Për një rezultat më të mirë hani deri në orën gjashtë.

Gjatë dietës mund të pini kafe dhe çaj në sasi të pakufizuara, me sheqer sipas dëshirës suaj, edhe pse më mirë është të pini ujë të zakonshëm.

1. Perime të ziera pa vaj
2. Supë perimesh
3. Patate të ziera
4. Jogurt
5. Vezë të ziera (deri në nëntë vezë)
6. Fruta të ndryshme
7. Supë shtëpie
8. Perime të ndryshme të ziera
9. Oriz i zierë
10. Fruta të ndryshme
11. Patate të ziera + jogurt

7 Comments

  1. a e ka provuar ndokush kte diet sa kg munt te humbasesh me tregoni ju lutem

  2. po e kam provuar dhe kam humbur 11kg per nje muaj te ter te lutem ma ktheni pergjigjen tuaj sa do te humbisni per nje muaj

  3. antonela pershendetje.nuk jam e sigurt qe mund ta mbaj ket diet me duket shum e veshtir.apo jo

  4. pershendetje a mund te na tregoni sasin e ushqimit sa duhet ngren ne ket diet apo te hajm sa te duam.

  5. tgjitha kto duhen ngrene brenda nje dite apo gjate dites disa nga kto ushqimet?

  6. Antonela ke ngrene sasi shume tek kufizuara te ushqimeve gjate dites apo nuk je limituar?? se une sot e kam nisur dhe shpresoj qe te bie aq sa ke ren dhe ti :))) do te te tregoj ne fund sa kam ren dhe nese kam sukses do t'a perseris :)) te lutem kthem pergjigje

  7. po per mengjes qfare duhet per te ngrene

Komento