Floket bionde jane sinonim i sensualitetit

Floket bionde jane sinonim i sensualitetitFloket bionde jane sinonim i sensualitetit, por kujdes: per te qene me te vertet seksi duhet te jene te shendetshem dhe te shkelqyeshem. Ja keshillat per te pasur floke te tille.

1-Problemet e flokeve biond: jane delikat, dhe shume te ndjeshem nga agjentet e jashtem si pluhuri, tymi, papastertite. Keto agjente dobesojne floket.

2- Te kujdeseni per floket biond: Shampo, per te pasur floket qe deshironi duhet ti kushtoni vemendje te vecante shampos. Perdorni nje shampo specifike per floke te verdhe, qe te kete perberes ushqyes dhe antioksidues. Floket duhet ti lani per te pakten dy ose tre here ne jave.

Nje here ne jave zevendesoni shapmon qe perdorni zakonisht me nje shampo me kamomil, kjo lule eshte aleatja me e mire e flokeve te verdhe.