Gersheta per pranvere-vere 2011

Modelet e flokeve ne kete sezon jane shume ne mode, cdo gje eshte e lejueshme, qe nga bishti i kalit tek topuzi.

Valentino

Ne pasaralat me te rendesishme jane pare modele nga me te ndryshmet te flokeve. Mes modele me ne mode te momentit jane spikatur dhe gershetat shik, perfekte per tu kombinuar me nje fustan me lule dhe nje truk natyral dhe te shkelqyeshem.

Alexander McQueen

Sfilata e Alexander Mcqueen, hair stylist kane luajtur me gershetat komplekse, shume te bukur per tu pare por te veshtire per tu aplikuar nga vet ne.

Givenchy

Por edhe Givenchi ka nxjerre ne pah modelin e gershetit ne pasarelat e tij, por me te thjeshte per tu bere. Por sigurisht, jo te gjitha modelet per fat mire jane kaq te veshtira per tu aplikuar, Hermes ka riprodhuar nje gershet te rafinuar duke perdorur dhe aksesore te ndryshem.

Hermes

Valentino eshte sinonimi i elegances dhe modelet e propozuara nga maison reflekton kete ide, nje gershet i thjeshte qe bie embelsisht mbi shpine, nje model i thjeshte i cili shpesh adaptohet nga Vip-at per te qene perfekte ne tapetin e kuq.

2 Comments

  1. shum model interesant shum me pelqenn nuk mund ta paramendoj pju lutem tregojeni edhe si edte bere kjo frizzur plzz

  2. modelii pare shshshshshshshsshhsshsuuuuuuuuuuuuuummeeeeeeeeeee i bukur i dyti pfffffffffff

Komento