Gjashte faktoret qe na lidhin me shume me partnerin

Stimulimi me ane te veshtrimit erotik eksiton te dyja gjinite, por burrat jane me te prire qe te varen prej menyres se si e sheh partnerja.

Shikimi: Stimulimi me ane te veshtrimit erotik eksiton te dyja gjinite, por burrat jane me te prire qe te varen prej menyres se si e sheh partnerja. Eksitimi i tyre vjen duke u rritur nga shikimi erotik, ne te kundert femra preferon perfytyrim mendor te seksit qe ndizet.

Tingulli: Te gjitheve u pelqen te degjojne nje renkim kenaqesie qe vjen nga buzet e te dashures. Shume cifte harrojne kuptimin dhe rendesine e renkimit, sidomos nese eshte e perbashket dhe bejne seks ne qetesi absolute. Nese shihni nje film, ku aktorja gjate eksitimit fillon te renkoje me aq fuqi sa ka, sigurisht qe pjesa me e madhe juaja do te ndjeje ndryshim ne organin gjenital, por nese ky renkim vjen gjate nje akti seksual i jep marredhenies nje dimension dhe kenaqesi tjeter.

Aroma: Aroma e trupit te partnerit eshte ajo qe na lidh me shume me te. Shpesh nuk eshte e nevojshme te harxhoni kaq shume parfume dhe aroma te tjera per trupin, pasi aroma qe mban trupi juaj eshte padyshim me e mira dhe me nxitesja.

Shija: Pastrimi i tepert ka tendencen te largoje sekrecionet e seksit dhe shijen te cilen partneret e pelqejne ta shijojne. Ngacmimi dhe perkedhelja me gjuhe e partnerit, sidomos gjate seksit oral, eshte vertet seksuale, keshtu qe perpiquni te mos largoni kete ndjesi, duke perdorur produkte te teperta pastrimi.

Surpriza: Dhurojini syve te tij habi dhe vishni dicka seksi, apo terhiqeni partnerin duke perdorur shenja delikate dhe seksi si, per shembull, duke lepire buzet apo duke hequr corapet. Mos u shqetesoni nese u duket vetja budallaqe, kur vjen puna per seks sa me shume dramacitet, aq me mire eshte. Ndizni disa qirinj, para se te beni banje, perdorni vajra aromatike, gatuani pjaten e preferuar te bashkeshortit dhe ushqejani ate ne krevat.

Eksperimentet: Eshte koha qe te lini dritat ndezur, sepse imazhet e forta erotike i dhurojne trurit tronditje kenaqesie. Nese jeni duke bere seks oral kujdesuni qe ai te shohe gojen dhe gjuhen tuaj teksa e perkedhelni. Kontakti i forte i syve e ben ate te arrije kulmin e eksitimit dhe e nxit per nje seks me te fuqishem. Cdo gje kalon performoni nje striptize per partnerin tuaj kur ai te jete kthyer nga puna. Tregohuni te kujdesshme qe te hiqni veshjet tuaja ne menyre te ngadalte dhe joshese. Mos u ngutni dhe sigurohuni qe te ruani kontaktin e syve. Nese ndiheni ne siklet, te jeni te sigurta qe ai do te mendoje se ne ate moment te dy keni shkuar ne parajsen e seksit./telegrafi/