Kanella per humbje peshe

Kanella per humbje pesheEshte e njohur se mjalti dhe kanella (cimeti) sheron shume smundje.Sipas disa shkenctareve thuhet se edhe pse majlti eshte i embel,nese merret ne sasi te duhur si ilaq, nuk i demton as pacientet diabetik.

N.q.s deshiron te humbni peshe perdoreni kete mase:

Cdo dite ne mengjes, gjyse ore para mengjesit ne barkun e zbrazet dhe naten para fjetjes, merr nje lug te vogel majlt edhe gjysem luge kanell edhe i hedh ne nje got me uje te vluar.

Nese merret rregullishte kjo zvuglon peshen dhe te personat me te trashe.

Gjithashtu pirja e kesaj perzierje rregullisht nuk lejon vjamin te akumulohet ne trup dhe pse personi mund te haj ushqim me shume kalori.

10 Comments

 1. dota provoj por a duhet te jet uji inxet kur ti qesim mjalit edhe cimetin apo te jet ivluar dhe i ftoft flm

 2. Po uji duhet te jet i nxet,perzirja duhet te qendroj 10 minuta pastaj e pini.

 3. po me interson edhe nuke po e kuptoj qka eshte qekjo kanella a eshte pem ose perime a qka eshe se sjem ka i bi ne fije qka eshte ju lutem tung

 4. Pershendetje
  Kanella eshte nje lloj melmese pluhur e cila perdoret ne embelsira mund ta bleni ne dyqane ushqimore.

 5. mirdita deshiroj nje pytje kjo kanella me mjatl a ndimon sigurt ne humbjen e peshes apo e kunderta ju faliminderit shum

 6. pershendetje kisha pas deshir te pys per kanellen mos eshte e rrezikshme per zemer

 7. Kanella eshte Cimet i cili nuk permban fare kalori dhe eshte shum e mire per shendet keshtu qe mundemi me perdor. Une kam lexuar qe nuk permban fare kalori dhe perdore ne uje te nxet para se te flesh dhe ne mengjez kurt e zgjohesh para se me ngrene mengjes.

 8. Mir mbrema amun dikush mem kallxu qka asht kanella

 9. pershendetje un kam fillu ta perdor por pas pergatitjes masa behet pak e trash duhet te qendroj qe ti bije llumi i cimetit apo te pihet bashk me te se nese e len te qendroj te ftohrt pak vrehet nje shtres qe bie ne fund a duhet ta tundim ta piem te terin apo ta pijm ashtu pak te kulluar

 10. kam nje bebe ne gji dhe deshta me perdor kanell per dobsim a eshte e demshme per beben a me pengon najsend per gji.

Komento