Keni lëkurë të yndyrshme? Provoni këtë maskë

maskeLëkura juaj është aq e yndyrshme sa me të vërtetë ndonjëherë ju bën të ndjeheni të pasigurta?

Sot do t’ju këshillojmë një maskë shumë efikase për të përmirsuar lëkurën tuaj të yndyrshme.

Ju nevojiten pak gjëra, që lehtësisht mund të gjendën në kuzhinën tuaj.

Përbërisit janë: 1 e bardhë veze, 2 lugë gjelle lëng karote, 1 lugë miell.

Të gjithë këto përbërës i përziejmë derisa të krijohet një maskë homogjene e përshtatshme për tu  përhapur në fytyrë.

E aplikojmë mbi  fytyrë maskën e lëmë 15 minuta dhe pastaj e shpërlajmë fytyren me ujë të vakët.

E përdorim këtë maskë 3  herë në javë dhe yndyra do të reduktohet ndjeshem.