Kujdesi per trupin, si te reduktojme rrudhat ne qafe

Kujdesi per trupin na lejon te qendrojme ne forme dhe te zgjasim sa me shume te jete e mundur rinine.

Ashtu sikurse mund ta dini, te ngadalesosh efektet e kohesh eshte e mundur. Ne fakt “antiage” na vjen ne ndihme me nje game te gjere produktesh ne gjendje te ngadalesojne plakjen e lekures, duke filluar nga detergjentet deri tek kremrat per fytyre.

Nje pike kritike ne luften tone kunder moshes edhe qafa. Lekura e qafes, ne fakt tregon qarte moshen qe kemi. Te kujdesesh per fytyren shpesh nuk eshte e mjaftueshme, keshtuqe si mund ta rregullojme kete!

Mes faktoreve qe kontribuojne per te bere lekuren e qafes tone me elastike dhe te bute jane stresi, puna, smogu.

Ja disa keshilla praktike qe do tiu lejojne te keni nje qafe me te re. Aplikoni mbi qafe krem zbutes duke masazhuar me delikatese ne mengjes dhe ne mbremje, me levizje nga poshte lart, me mire nese behet fjale per kremra kunder-rrudhave ose shume hidratues.

Dedikojuni disa minuta ne dite praktikes te disa ushtrimeve, qendroni me koke drejt, shtrngoni dhembet, mbyllni buzet dhe provoni te kontraktoni muskujt e fytyres. Kete ushtrim duhet ta beni per te pakten 10 here, eshte e preferueshme ne mengjes.

Gjithashtu mos harroni kurre te aplikoni kremin hidratues, nje tonik te mire per qafen dhe rezultatet do te shihen./ikub/

Komento