Lëkura, trendy për në dimër

Lëkura kthehet për të qenë protagoniste e padiskutueshme në pasarelat e modës dimrore, një ‘must’ që ndër vite nuk ka perenduar.

Duke treguar nje stil te vendosur, agresiv, qe tregon deshiren e nje femre per te veshur nje stil mashkullore e bën akoma më shumë sensuale këtë material. Lëkura kthehet në trend me xhaketa, pantallona, rripa, dorashka, këpucë, çanta, të gjithë elementet që nuk mund ti mungojnë garderobës tuaj për ato që duan të jenë me të vërtet në modë dhe të cilat mos kalojnë pa u vënë re.

E vërtet apo fallso pak ka rëndësi, është efekti ai që ka rëndësi, nëse gjeni atë të duhurën është e thjeshtë të krijoni një look përfekt për çdo orë të ditës. Ripi është mbase aksesori më i zakonshëm, me modelin e duhur edhe një këmishë e bardhë merr një karakter tjetër.

Pantallonat klasike të lëkurës, pikërisht ato që për vite i keni ruajtur me xhelozi në dollap mund ti vishni përsëri, një t-shirt animalier e bën këtë veshje perfekte për një mbrëmje me miqtë.

Dorashkat, e zeza klasike, kafe ose me ngjyra, transformohen nga një nevojë e thjeshtë për tu mbrojtur nga i ftohti në një element për të kompletuar look-un tuaj.