Lengu me shafran do t’ju ndihmojë të kaloni depresionin

Të gjithë kemi dëgjuar për shafranin dhe për vetitë e tij kurative.

Shafrani është i pasur me substanca natyrore të cilat kanë cilësi kundërinflamatore, ngadalësojnë rritjen e qelizave kancerogjene dhe ulin kolesterolin.

Nga mjeksia popullore na vjen një recetë limonade me shafran e cila do shërojë depresioni pa efekte anësore.

Përbërësit për 4 gota

4 gota ujë të ftohtë
2 lugë supe shafran pluhur
4 lugë supe shurup panje apo mjaltë
1 limon
1 portokall (sipas dëshirës)
Piper vetëm një maj lugë kafeje