Manikyr per nuse

Detajet, ne diten tuaj te marteses,jane me te vertet te rendesishme, ja pse edhe manikyri i nuses duhet te jete perfekt, si ta beni vet apo te shkoni tek estetisja.

Detajet, ne diten tuaj te marteses,jane me te vertet te rendesishme, ja pse edhe manikyri i nuses duhet te jete perfekt, si ta beni vet apo te shkoni tek estetisja. Mos harroni se duart do te jene ne plane te pare ne momentin e ceremonise, apo ne shkembimin e unazave, por edhe ne shume momente te tjera.

Keshilla jone eshte ajo qe te evitoni ekzagjerimet e teperta, dhe se masa eshte gjithmone gjeja me e mire. Jo ngjyra te ndezura, as xixa, evitoni thonjte shume te gjate, per nje manikyr perfekt dhe shik, thonjte duhet te jene lehtesisht kuadrate, mjaft te shkurtra dhe me nje ngjyre manikyri ne bezhe te lehte apo i bardhe transparent. Mos e ndiqni shume moden, ne diten tuaj te dasmes, mundet te jete nje gabim.

Para marteses, te pakten nje muaj para, cdo mbremje kujdesuni per duart duke aplikuar krem hidratues te pasur me vitamina, kjo do te ndihmoje lekuren tuaj te jete me e bute.