Maska nga qumështi për të gjitha tipet e lëkurës

maskaNje grusht lulesh kamomili e lini të përvëlohet  me 100 ml qumësht pasi të ziejnë kjo masë e përgatitur e lini të qëndrojë për 20 minuta të ftohet dhe të trashet pak masa e përgatitur.

Kullohet qumështi, nxehet dhe pak dhe shtohet një lugë mjaltë gjelle, e vini mbi lëkurë të fytyrës dhe mbi dekolte. E mbani për 20 minuta. Rezultatet do të jenë me të vërtetë të mrekullueshme. Do ta ndjeni lëkurën tuaj më të butë dhe më të re.