Maska per fytyre te yndyrshme dhe per lekure me te bute

Per te pergaditur kete maske nevojiten: 1 te bardhe veze, 1 luge gjelle leng karrote, 2 luge miell

I perzien mire te gjitha keto,dhe masen e fituar e shperndan ne fytyre, e len te qendroje 20 min,pastaj fytyren e shpelan me uje te nxehte.

Maska per lekure me te bute

Nevojiten:  1 te bardhe veze , 2 luge miell , 1 luge mjalt

Se pari perzihet e bardha e vezes e pastaj i shtohet mjalti e pastaj mielli.Maska e fituar shperndahet neper fytyre dhe e len te qendroje derisa te thahet.Pastaj fytyra shpelahet me uje te nxehte.