Maska me vaj kokosi dhe sodë të bukës, që ju “heq” 10 vjet nga fytyra

Nëse rrudhat dhe lëkura e lëshuar në fytyrë ju shkaktojnë telashe, duhet ta provoni këtë pastrues natyral.

Kombinimi i vajit të koksit dhe sodës së bukës është në gjendje ta pastrojë thellësisht lëkurën në fytyrën tuaj, duke depërtuar në pore dhe me efikasitet eliminon aknet dhe njollat e zeza. E pastron lëkurën tuaj, largon ndotjet dhe shëron indet e lëkurës.raporton Gazeta Kosova Sot

Soda e bukës mund të përdoret për shumë qëllime, përfshirë edhe bukurinë. Jo vetëm se mund të trajtojë aknet dhe problemet e ngjashme me indet e lëkurës, por e normalizon edhe pH-në e lëkurës dhe ju mban larg problemeve të tilla.

PËRBËRËSIT: 2 lugë vaj kokosi; 1 lugë sodë të bukës. Përgatitja: Kombinoni përbërësit në ndonjë enë dhe i përzieni mirë derisa të keni një ashtë. Aplikojeni në hapësirat e prekura. E lini të veprojë për 5 minuta dhe e shpëlani me ujë të ngrohtë.