Maskë hidratuese me kastravec

Freckles whiteningNjë fytyrë e trajtuar mirë do të bëjë që ju të dukeni të shëndetshëm dhe tërheqës, ndërsa një fytyrë e lodhur dhe jo e trajtuar jep përshtypjen e një fytyre të lodhur dhe të plakur.

Fytyra jonë luan një rol thelbësor në komunikimin e përditshëm dhe ndërveprimet tona sociale dhe tregon shumë për personalitetin tonë.Femrat në përgjithësi përpiqen shumë për të arritur një fytyrë sa më të bukur.

Janë disa maska hidratuese për fytyrën, të cilat mund të përdoren shpesh. Një maskë e tillë është:

  • ½ kastravec i grirë
  • 1 lugë çaji mjaltë
  • 1 lugë gjelle lëng limoni.

Mjafton të miksoni të gjithë përbërësit dhe aplikojeni në fytyrë të pastër për 10 minuta.