Maske me patate per rrathet e syve

Pastroni nje patate dhe prijeni ne feta shume te holla.Shtrojini fetat ne sy dhe lerini rreth 10 min.Me pas hiqini dhe shpelani fytyren.

Nevojiten:

1 kastravec(me lekure te prere holle)
1/8 patate(me lekure te prere holle)
1 luge sode buke
1 kokerr veze
1 filxhan kos

Pergatitja:

Hidhni ne makineri grirese pataten dhe kastravecin.Shtoni soden dhe vezen dhe vazhdoni perzierjen.Me pas hidhni kosin.Nese keni lekure te yndyrshme,shtoni 2 luge kafeje leng limoni.Kremi ruhet ne frigorifer per dy dite.

Si perdoret:

Shtrojeni ne nje pambuk ose pecete te paster dhe pastroni me te fytyren.Me pas hiqeni dhe shperlani fytyren.

One Comment

  1. me falni kjo maske duhet te qendroje 2dite ne frigotifer pastaj te prdoret apo....gjithashtu perdoret sa here...?

Komento