Maskë pë zbardhjen e lëkurës dhe zhdukjen e pikave të zeza

maske me sodePikat e zeza gjithmonë kanë rezultuar mjaft problematike për lëkurën tonë. Personat që kanë një lëkurë të yndyrshme gjithmonë vuajnë shumë nga ky fenomen problematik.

Sot do t’iu këshillojmë një maskë shumë të thjeshtë për tu aplikuar mbi lëkurën tuaj.

Ju nevojitet vetëm një lugë gjelle sodë buke dhe një lugë ujë.

Duhet ta përzieni me sasi të barabarta sodën dhe ujin derisa të krijohet një masë homogjene.

E aplikoni mbi lëkurën problematike duke e masazhuar lehtë dhe me kujdes. Këtë maskë e mbajmë rreth 5 minuta duke e masazhuar gjatë gjithë kohës. Zonat e hundës dhe në mes të vetullave gjithmonë është më problematikja.

Më pas shplani lëkurën me ujë të vakët dhe lëkura juaj do të jetë më e bardhë.