Maskë për fytyrë me dy domate dhe një lugë kafeje mjaltë

Kjo maskë pastron lëkurën dhe e ushqen me lagështi. Për të dhënë më shumë efekt, këtë maskë duhet përdorur një herë në muaj.

Për të mos e humbur trashësinë e maskës, duhet së pari t’ju hiqet domateve pjesa e brendshme e lëngshme. Hidhni përbërësit në një enë dhe filloni t’i shtypni deri sa masa të bashkohet, ose përdorni një mikser.

Lëreni të qëndrojë 10 -15 minuta, pastaj pastrojeni fytyrën me ujë të vakët dhe shijojeni ndjesinë e butë që ka lëkura juaj tani.

Në fund edhe një këshillë tjetër për ju: gjeni të paktën një herë në muaj kohë për veten tuaj. Kjo nuk është e mirë vetëm për bukurinë, por edhe për shpirtin tuaj. Ju mund ta kaloni një ditë të qetë vetëm ose thërrisni shoqet tuaja.

Një maskë freskuese, një sallatë me fruta, nga një gotë shampanjë dhe biseda të këndshme me shoqet japin ndonjëherë një efekt mahnitës. /Telegrafi/