Maskë për këmbët e lodhura

maskeNëse keni shqetësime për këmbët tuaja, sot do ju sugjerojmë një maskë e cila është shumë relaksuese dhe e dobishme. Të gjithë ingridientët e mëposhtëm i përzieni sëbashku dhe i zhysim në një enë me ujë zë ngrohtë.

Përbërësit

1 filxhan çaji qumësht
1/2 filxhan çaji lëng portokalli
5 lugë gjelle mjaltë
2 lugë çaji sodë buke
1 lugë çaji kanelle
1 lugë çaji ekstrakt vanilje

Lëreni të gjithë përbërësit të bëjnë punën e tyre dhe do shikoni që do të bëjnë efekt shumë më shpejt se kripërat e gatshme.