Me këtë lëng, për 5 ditë humbni 2 kilogramë

Me këtë lëng, për 5 ditë humbni 2 kilogramë Përshpejtoni punën e metabolizmit dhe djegien e kalorive me lëngun me tre përbërës. Pas vetëm pesë ditëve do të vëreni shifrat në peshore!

Majdanozi është një nga erëzat më të përdorura në kuzhinën tone. Është bimë e pasur me antioksidues dhe vitaminë C, kështu që sugjerohet ta përdorni në zierje, por edhe në përgatitjen e pijeve të shëndetshme, transmeton gazeta Kosova Sot.

Nëse e përzieni me limon dhe ujë të thjeshtë, do të fitoni pije të fuqishme për lëvizje të metabolizmit dembel, përkatë- sisht shkrirjen e kalorive. Femrat që kanë provuar këtë pije, për 5 ditë kanë humbur 2 kilogramë Përbërësit: 60 gr majdanoz të freskët, 1 limon, 200 ml ujë.

Përgatitja: Në blender bluani majdanozin. Shtoni ujin dhe lëngun e limonit dhe i përzieni bashkë.

3 RREGULLA PËR TA KONSUMUAR LËNGUN

1. Pijeni lëngun porsa të zgjoheni.

2. Konsumojeni çdo mëngjes për 5 ditë rresht. 3. Bëni pauzë 10 ditë, më pas mund ta përsëriteni edhe herëve të tjera.