Miket qe cdo femer ka nevoje

Mikja e femijerise, kolegia e punes, shoqja e palestres, ekspertja e stilit apo ajo qe ne ndihmone ne momentet me te veshtira.

Cdo gruar zakonisht ka prane vetes nje skuader te besuar aleatesh, me te cilat jeton ne sinkron pothuaj perfekt ndjenjat dhe emocionet.

1- Mikja e perhershme

Te njeh prej shume kohesh dhe eshte e gatshme te te vije ne ndihme. Ishit shoqe banke, se bashku ne dashurite e adoleshences, keni perballuar zgjedhjet e para te rendesishme dhe keni kaluar shume veshtiresi. Di cdo gje per ju, njeh familjen tuaj dhe sekretet e tua me te fshehta, dhe sigurisht qe nuk do tju tradhetoje kurre. Edhe pse me kohen mundesi per tu takuar minimizohet, ajo do te mbetet mikja e zemres, gjithmone gati per tju mbeshtetur dhe per tju dhene keshillat e duhura.

2- E reja e ardhur

Ne krahasim me miqesite e lindura qe ne femijeri apo ne adoleshence, miqesite e reja jane me te maturuara, lindin nga ndarja e interesave te perbashketa, pasioneve apo eksperiencave personale. Keto miqesi kane avantazhin se sjellin gjera te reja ne jeten tuaj, te lejojne te mos mendoni shume per te kaluaren tuaj, te zbulosh gjera te reja dhe njerez te rinj. Nje injektim i vertet energjie.

3- Mikja SOS

Eshte mikja praktike dhe qe ben cdo gje, te ciles mund ti drejtohesh ne raste urgjence apo per cdo lloj problemi per te zgjidhur. Altruiste dhe e disponueshme ne menyre te ekzagjeruar, nuk kerkon kurre asgje ne shkembim dhe duket sikur ka thjesht 1 mije energji, kohen dhe idene e duhur per te ardhur ne ndihme. Pervecse per te zgjidhur problemet shpesh eshte shume e zonja edhe per ti parandaluar dhe per te vene ne roje. Nje siguri e vertet.

4- Mikja  ‘personal coach’

Te shtyn te regjistroheni ne palester, te ndiqni nje diete te re apo nje trajtim bukurie, nje motivuese e vertet qe me optimizmin e saj ju ndihmon te merrni inciativa te reja qe me forcen e vullnetit tuaj nuk do tja arrinit. Nje shtysh e vazhdueshme.

5- Motra binjake

Ngjani si dy binjake, mes jush ka nje lidhje te thelle, nje harmoni qe duket pothuaj kimike apo biologjike. Keni gjetur dashurine e madhe ne te njejten periudhe, keni femije qe kane pothuaj te njejten moshe, ndihmoni njera tjetren kur keni nevoje. Me pak fjale binjake te ndara ne lindje.