Parfumet per festa e 2010

Te dhurosh nje parfum eshte nje gje shume personale. Ne fakt te maresh nje shishe parfum dhurate eshte nje ide e mire per te zbuluar dhe per te gjetur ate qe preferoni.

Per pushimet dimerore ka shume te reja nga bota e parfumeve.Gianfranco Ferrè, propozon ambalazhe dhurat me parfume dhe krem. Aromat e propozuara jane tre:

Joshja- In the mood for love.
Elegance- Ferrè Rose
Romantike- Ferrè Rose Princess

Roberto Cavalli gjithashtu ka krijuar ambalazhet dhurat per femra dhe meshkuj. Aroma per femra, I Love Just Cavalli Her/Him, nje Eau de Toilette intrigues dhe sexy dedikuar ne vecanti te rejave.

Salvatore Ferragamo lancon parfumet e reja, shume te ndryshem midis tyre. Incanto Bloom, eshte nje pafrum natyral dhe i rafinuar dhe F for Fascinating Nigh, me nje kompozim sensual lulesh.

Blumarine lancon parfumin e saj me arome femerore dhe shume delikate: Jus N’1 Blugirl./ikub/