Pastrim për fytyrën dhe trupin

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet bërë është të trajtohet fytyra dhe trupi për të eliminuar qelizat e sipërfaqes.

Ja si ta përgatisësh:
* një lugë të vogël kripë gjelle të imët me jod;
* një lugë vaj ulliri
* 10 pika vaj esencial portokalli

Gjatë dushit, aplikoje përzierjen e përftuar nga përzierja mbi lëkurën e lagur dhe masazh sipërfaqet më të ashpra të trupit. Pas pak minutash aplikim shpëlaje me ujë të bollshëm.

Për fytyrën, nga ana tjetër, këshillohet një përzierje që përmban këto:
1lugë sodë buke;
3 lugë vaj ulliri.

Për të dyja përzierjet, aplikoje përbërjen mbi gjithë fytyrën, duke pasur kujdes që të evitoni zonën e syve dhe të buzëve, duke e përhapur veçanërisht mirë në mjekër, hundë dhe ballë (ose ndryshe zona T).

Masazhoje për disa minuta, pastaj shpërlaje me ujë të vakët. /Telegrafi/

Komento