Përgatini lekuren për dimer

Përgatini lekuren për dimerCdo sezon ka pro-t dhe kundra-t e veta kur behet fjale per bukurine, dimri eshte periudha ku makeup-i eshte me i theksuar, meqe gjate veres preferohet nje truk me i lehte.

Por i ftohti nuk eshte nje mik i mire i lekures, dhe makeup nuk mund te bej shume kunder tij. Lekura eshte e mbrojtur nga nje flim lipidik, ku funskioni i saj ulet pak nga pak deri sa ekspozohet ndaj te ftohtit, eres etj.

Ne vecanti ceramidet jane nje barriere me te vertet mbrojtese per lekuren.

Eshte e domosdoshme te ulni numrin e larjeve shume here ne dite pasi nuk do te kene kohe te rigjenerohen, si dhe te perdorni lares shume delikat apo me baze vajore.

Mjaltin eshte nje aleat fantastik natyral, aplikojeni menjehere ne pikat e nevojshme, ose mund te hidhni nje te verdhe veze dhe te homogjenizoni dhe me pas ta hpni ne fytyre dhe qaf.

Komento