Pse s’duhet bere seks qe ne takimin e pare

Takimi i pare eshte gjithmone i mbushur me pyetje: por nje nga pergjigjet qe duhet te jete me e pershtatshme eshte te mos besh seks qe ne takimin e pare.

Disa nuk ia arrijne dot, pasioni eshte shume i forte , ose shpresojne te lidhin personin mbas vetes duke bere seks, duke shpresuar per nje lidhje serioze. Por nuk eshte keshtu.

Ajo qe shikohet ne takimin e pare eshte reputacioni: nese nuk doni qe te quheni direkte ” plazh i lire, qe cdo burre mund te futet poshte ne cader”, prandaj me mire ti thoni jo pasionit.

Dhe duhet ta harroni qe nje burre qe qe ne takimin e pare krijone nje pershtypje te keqe , mund te filloj nje lidhje serioze me ju.
Meshkujt me te cilet ju dilni duhet ti njhni mire. Sigurisht gabimet e vleresimit ekzistojne, por jane disa meshkuj qe zhduken pas seksit te takimit te pare sepse kane marre ate cfare kane dashur.

Nuk duhet te nxitoheni sepse mbas nje jave mashkullin e disa javeve me pare mund ta gjeni akoma aty, dhe ju si femer mund te vendosni me me shume kthjellesi se cfare duhet te beni.

Mendoni se ketu fundja fundit nuk jemi ne nje serial si Sex and the City: nese doni nje marredhenie me te gjate, te njiheni pak me mire mund t’iu ndihmojne dhe ne krevat.

Gjithashtu duhet te mendoni se para se te beni seks, duhet te kujdesi per higjenen dhe te keni nje prezervativ nen kontroll. Tani jo gjitha femrat jane perfekte ne takimin e pare , problemi nuk eshte vetem biankeria intime por dhe depilimi. Jo te gjithave mund ti shkoj ndermend te le takim tek estetistja./ikub/