Receta natyrale që forcon eshtrat

Receta natyrale që forcon eshtrat Ekspertët thonë se qëndrimi i gabueshëm i trupit është njëri ndër shkaktarët kryesorë të dhembjeve në shpinë, të dhembjeve në nyja dhe në këmbë, transmeton gazeta Kosova Sot.

Këto sëmundje shpesh mund të çojnë deri te komplikime të tjera. Receta në vijim forcon strukturën e eshtrave dhe e kthen funksionin normal të nyjave dhe gjunjëve.

PËRBËRËSIT

1 kg mjaltë 10 lugë fara të lirit 50 g fara të kungullit 5 lugë susam 3 lugë rrush të tharë 50 g farash luledielli 50 g kokrra gruri Krejt çka duhet të bëni, është që t’i kombinoni këta përbërës në një enë të madhe, t’i përzieni mirë e mirë dhe masën ta qitni në një enë të qelqtë me kapak.

PËRDORIMI:

Merreni nga një lugë të këtij ilaçi para kafjallit dhe drekës. Kjo përzierje jo vetëm që i forcon eshtrat tuaj dhe muskujt e zemrës, por e përmirëson edhe elasticitetin e ligamenteve dhe tendinëve. Përpos kësaj, metabolizmi do t’ju përshpejtohet dukshëm.