Posts tagged with "dasma"

Koleksioni i fustaneve të nusërisë nga Berta Bridal 2014

Koleksioni i fustaneve të nusërisë nga Berta Bridal 2014
Tani ka ardhur sezoni i verës, dhe siç e dijmë shumë dasma zhvillohen gjatë këtij sezoni. Ka shumë firma të njohura që lançojnë koleksionet e fustaneve të nusërisë   në treg . Dhe ne do t’ju prezantojmë një ndër koleksionet më të bukura për këtë sezon. Koleksioni Berta Bridal na ka mahnitur me thjeshtësinë dhe me prerjet shumë elegante të fustaneve të nusërisë.      Read More →

Nuset si Perendesha

Nuset si Perendesha
Nuseve shpesh here i veme sinonime te ndryshme, per te treguar bukurine e tyre, si zane, si perendeshe, si kukull etj.  Read More →

Dasma: ngjyrat me trendi te 2011

Dasma: ngjyrat me trendi te 2011
Cilat do te jene ngjyrat ne tendence kete vit. Merrni shenime per te organizuar dasmen tuaj. 1- E bardha simbol i pastertise Pas nje periudhe te gjate ku dominonte kontrasti i ngjyres vjollce me te gjitha sfumaturat e saj, 2011 do te sjelle nje bipolarizim, nga nje ane do te kemi, kthimin e ngjyres se fildishte klasike e kombinuar bukur me ngjyren bronz te djegur.  Read More →

Ja disa keshilla si te organizojme dasmen

Ja disa keshilla si te organizojme dasmen
Të planifikosh dasmën mund të jetë skajshmërisht stresuese, sepse duhen vënë shumë gjëra në vend dhe e gjithë kjo është shumë e kushtueshme. Por një dasmë nuk ka pse të jetë shumë e shtrenjtë për të qenë një përvojë e mrekullueshme. Ti mund të bësh dasmën e ëndrrave edhe me një pjesë të kostos që dëgjon të përmendet.  Read More →

Cfare muzike per dasmen tende

Cfare muzike per dasmen tende
Atmosfera ngrohet dhe na con kercimet tona te preferuara. Keshtuqe behet fjale per nje zgjedhje jo pak te rendesishme, eshte nje zgjedhje qe behet shume kujdes duke marr parasysh shume variante, vendi ku do te zhvillhet ceremonia, lloji i muzikes, shijet e te ftuarve dhe sigurisht edhe disponueshmeria ekonomike.  Read More →

Dasmat moderne

Dasmat moderne
Për më tepër ndryshimi i gjendjes civile azhornohet në “Facebook”. Ëmbëlsirat që dikur bëheshin në shtëpi, sot nuk ekzistojnë më. Për këtë punë janë kutitë e çokollatave të firmave më të mira në treg dhe më çmime nga më të ndryshmet sipas cilësive. Po torta me shumë kate? Edhe ajo që u ndahej miqve që vinin për vizitë ka dalë nga moda. Sot ëmbëlsirat janë bërë të vogla, një për secilin të ftuar. Martesat...