Posts tagged with "fustane"

Çfarë ngjyrash ti veshim rrobat që të dukemi më elegante

Çfarë ngjyrash ti veshim rrobat që të dukemi më elegante
Për të gjitha femrat që kanë trup të mbushur, shpesh herë është një problem më vete veshja. Të gjitha ne kemi dëshirë të dukemi sa më elegante, kur realisht kemi disa kilogramë më tepër. Edhe pse mund të duket mjaft e vështirë mund të arrihet një pamje perfekte. Ju mund të pyesni po si mund të vishemi të dukemi më të dobëta? Sekreti i parë është të veshim ngjyrën e zezë, siç dihet kjo ngjyrë është shumë e bukur... 

Koleksioni i fustaneve të nusërisë Allure Couture Vjeshtë 2014

Koleksioni i fustaneve të nusërisë Allure Couture Vjeshtë 2014
A jeni gati të mahniteni me bukurinë e koleksionit të fustaneve të nusërisë nga Allure Couture? Ky koleksion ka materiale të mrekullueshme, punime perfekte duke filluar nga rrjeta, tek mëndafshi e duke përfunduar tek rruazat të të gjitha masave. Ju a sugjerojmë këto fustane nusërie se me të vërtetë ndërthurja e klasikes me modernen janë kombinim fantastik në këtë koleksion.    Read More →

Fustanet e nuseve të gjitha prej letre

Fustanet e nuseve të gjitha prej letre
Një fustan nuseje plotësisht e realizuar prej letre: Kjo është e reja që propozon David Fielden në eventin e dedikuar plotësisht fustaneve të nuseve të ‘Si sposaItalia’ .  Read More →

Ngjyrat fluo dominojne veren

Ngjyrat fluo dominojne veren
Kete here mesa duket nuk kemi vetem nje ngjyre dominuese, por shume tonalitete te cilat qendrojne njera pas tjetres. E vecanta e ketyre ngjyrave eshte sepse jane fluo./ikub/                        Read More →

Ja si mund te zgjedhesh fustanin e duhur

Ja si mund te zgjedhesh fustanin e duhur
Problemi i zgjedhjes se veshjes suaj nuk eshte me aq i madhe sa duket. Jo vetem sepse ne dasem qendra e vemendjes jane cifti dhe jo ju, por edhe sepse specialistet e modes sygjerojne 5 rregulla per te zgjedhur veshjen e duhur.  Read More →

Fustane nusesh 2010/2011

Fustane nusesh 2010/2011
Ne diten e dasmes per vajzen me teper se cdo gje tjeter ka rendesi fustani i bardhe! Keto jane pyetje qe shkojne ndermend ndersa ne mendjen tende ti imagjinon si do dukesh me fustanin e bardhe! Si do te shikoje njeriu i enderrave te tua kur ai te shikoje te veshur ashtu si princeshe!  Read More →

Trendet verore për sezonin e ri

Trendet verore për sezonin e ri
Pantallonat e mendafshte, bluzat e lehta valevitese dhe fundet nga me motive lulesh jane domosdoja e kesaj stine. Nuk pranoj rrobat e mbremjeve, stili i vertete, i cili nuk mund te blihet me para, ka te beje me rrobat e lehta – ka deklaruar me nje rast kreatorja Stella Mekartni. Koleksioni i saj per pranvere/vere te vitit te sivjetme eshte inspiruar me motive delikate nga vitet 1970, por edhe nga garderoba e nenes se saj, Linda.  Read More →

Fustanet e nuseve 2010

Fustanet e nuseve 2010
Stil bust, më së shumti ngjyrë pane dhe larg “fryrjes” së fustanit tradicional. Kështu do të jetë moda e fustaneve të nusërisë për vitin 2010. Tendencat e fundit të modës kanë propozuar materiale fine si tyli e organza për verë dhe mëndafshi dhe trikot e kashmirit për dimër. Materiali është shpirti i fustanit.  Read More →

Si te stiloni fustanin tuaj te endrrave

Si te stiloni fustanin tuaj te endrrave
Cdo gje qe kerkoni dhe enderroni mund te beht ralitet. Stilim veshjesh,fustane nuserie,stilim dhe modelim flokesh mund ti beni shume lete dhe shume thjesht. Gjeni nje stilistin  me te mire  dhe parukeren per modelimin e flokeve tuaj qe te dukeni e mrekullushme ne diten e dasmes tuaj. Dhe endra juaj do te beht ralitet.  Read More →

Në fundvitit cdo femer ka deshirë të shkelqejë

Në fundvitit cdo femer ka deshirë të shkelqejë
Mbi nje gje jemi te gjitha dakord: ne party e fundvitit cdo femer ka deshire te shkelqeje. Prej javesh vitrinat e dyqaneve shkelqejne nga aksesoret, veshjet me gure te shumellojshem. Drite, drite dhe vetem drite, ky eshte sinonimi per nje look per 31 dhjetor. Te shohim cfare propozojne stilistet dhe tendencat persa i perket veshjeve per party. Ashtu si sugjerojne pasarelat, vjeshte-dimer 09/10, duan kembet ne pamje te pare. Fundet jane mini, kepucet...