Posts tagged with "Këshilla për fytyrë"

Këshilla për fytyrë me yndyre

Këshilla për fytyrë me yndyre
Lekura me yndyre nuk eshte dicka e mire per bukurine, te kesh nje lekure te shendetshme dhe te hidratuar eshte shume e rendesishme. Por shpesh, per shkaqe te ndryshme, nuk kemi lekuren qe deshirojme. Shkaqet kryesore te lekures me yndyre jane keq funksionimet endokrine, ose me qart ekuiliber jo normal i hormonal, e cila manifestohet mbi te gjitha ne moshen adoleshente dhe gjate shtatezanise. Nje nder shkaqet e tjera eshte sigurisht nje diet jo ekuilibruar,... 

Maskë ushqyese për fytyrën tuaj

Maskë ushqyese për fytyrën tuaj
Një maskën shume ushqyese për fytyren tuaj me produkte te cilat mund ti keni ne shtepi nuk do keni nevojë të shkoni larg. Për të përgaditure këtë maskë ju nevojiten: Mjaltë, Birrë, Miell gruri. Procedura për të bërë maskën është mjaft e thjeshtë kjo është menyra si ta beni masken: Hidhni në një gote një lugë mjaltë, një lugë miell gruri dhe 20 ml birrë.  Read More →