Tag: Make-up

Make-up per pese minuta

Jeni nga ato qe ne mengjes dilni gjithmone pa trukuar sepse nuk mund te hiqni dore nga 10 minuta me shume nen jorgan? Ja zgjidhja qe ben per ju: nje make-up absolutisht perfekt ne vetem 5 …

Make-up per vjeshte

Vjeshta nuk eshte vetem sezoni qe sjell nje klime te fresket, por eshte nje periudhe e pasur me ngjyra dhe nuanca, tonalitete te reja qe propozohen per te veshur imazhin tone me …

Buzekuq pop !

Make-up-i veror leshon ngjyrat e erreta dhe zgjedhjet e “renda”, ne rradhe te pare smokey-eyes dhe me pas vazhdojme me ngjyrat qe do te cmendin veren, ngjyra gjalleruese, te …

Kate Middleton, make-up

Nje make-up i sofistikuar por shume rinor, lekure perfekte dhe me nje fustan te dizenjuar per te nga Sara Burton nga maison Alexander Mcqueen. Cfare te kerkosh me shume nje perralle e …

Ndryshoni cdo dite make-up-in

Shpesh ndjehemi konfuze dhe nuk jemi ne gjendje te zgjedhim make-up-in e duhur. Por zgjidhja eshte e thjeshte, te zgjedhesh gjithmone ate qe i pershtatet me mire fytyres tuaj. (more…)

Stilet e fundit të grimit

Nga të gjitha stinët, vetëm këto ditë të dimrit shfaqin një përzierje të ngjyrave të ngrohta, e tonet e reja për këtë stinë janë e kuqja e theksuar, vjollca, e arta, e zeza që e …