Tendenc e momentit jane ngjyrat e erret

Tendenc e momentit jane ngjyrat e erretManikyr ne dimrin e 2009 ngjyrat me trendi do te jene ato te erret: i zi, vjollce, i kuq.

Sot do te flasim per ngjyren vjollce e cila mesa duket ka “fituar” sfiden midis ngjyrave te tjera. Eshte nje ngjyre qe mund ta zgjidhni ne shume tonalitete te ndryshme per te luajtur me kombinimet e reja.

Thonjte jane te shkurter dhe jo kuadrat, por me kthimin e formes se rrumbullaket.

Edhe vipat nuk mund te bejne pa kete trend te ri: yjet e reja te Hollywood-t rralle here heqin dore nga manikyret me ngjyra ne kembe dhe ne duar. Po ju si mendoni? Ju pelqen manikyri vjollce?