Thonjet varen nga ajo se me cfare ushqehemi

Thonjte per shume femra jane me te vertet problem. Shendeti dhe pamja e thonjve varen fillimisht nga ajo cfare ushqehemi.

Ashtu si hde floket, thonjte perbehen nga fibra te keratines keshtuqe mund te ushqehen vetem nepermjet nje ushqimi korrekt.

Per te mos i prishur:

* Mos kafshoni thonjte
* Nese ato thyhen lehtesisht, mos i prini, por limojini duke perdorur nje lime te bute.
* Here pas here aplikoni manikyre perforcues, por mos e beni shume shpesh.
* Kur beni punet e shtepis perdorni gjithemone doreza, pasi produktet kimike dobesojne thonjte.
* Qe thonjte te mos thahen kur hiqni manikyrin, perdorni nje dylient pa perberje te acetonit.

Per te perfurcuar thonjte indikohet nje banjo me vaj ulliri cdo 10 dite, pasi vaji i ullirit eshte ushqyes shume i mire per thonjte dhe i mbron ato nga agresoret e jashtem. Para se te aplikoni nje manikyre, me pare vini nje shtrese hidratuesi.

10 Comments

 1. tringaa says:

  une i kafshoj shum thoNJET SI TA PARANDALOJ KET GJESTT???? JU LKUTEM ME TREGONI DHE THONJET E MI NUK RRITEN FAREE QFAR TE PERDORI ME KUSHTET E SHTEPIS QE TE ME RRITEN ?>>>>??

 2. herolinda says:

  po kom deshir per me mu rrit thonjet pak po nuk e di qka me bo me mu rrit ma shpejt , a osht e vertet qe rriten me uje te ftoht ju lutem nese dini diqka merreni e-mail time per me tregu se si rriten Falemnderit !
  herolinda

 3. blerta says:

  edhe une kam te njejtin problem me tringen

 4. eliza says:

  edhe un i kafshoj shum thonjet nese mundeni diqka per te me ndihmuar sesi ti rris thonjet flm.

 5. meral says:

  mua me rriten shume shpejt por edhe une i kafshoj shum thonjet cfare duhet bere?

 6. elda says:

  une 4 thonjt i kam te gjate ndersa te madhin te shkurt .me ka hi ne mish
  un nuk i kafshoj asnjehere thonjt

 7. eliza says:

  une i kafshoj shum thoNJET SI TA PARANDALOJ KET GJESTT???? JU LKUTEM ME TREGONI DHE THONJET E MI NUK RRITEN FAREE QFAR TE PERDORI ME KUSHTET E SHTEPIS QE TE ME RRITEN ?>>>>??

  Lexo me shume: Thonjet varen nga ajo se me cfare ushqehemi | Sekrete Bukurie http://www.sekretebukurie.com/thonjet-varen-nga-ajo-se-me-cfare-ushqehemi/#ixzz1jNpqtjeH

 8. veronika says:

  une i kafshoj thonjet dhe jan shum te bukur??
  si mund ti rris thonjet ???????
  cfar mund ti rris thonjet qe te jen te bukur?
  veronika

 9. patricja says:

  cfar duhet per te ngren per tu rritur thonjet
  un jam kurreshtare te di se si duhet per tu rritur???
  ju lutem me tregoni!!
  patricja

 10. Nesaa says:

  Unee Ikafshojsha Thonjet Portani Jo AMa Sa Ikam Pas Jan Te Lutem Tregom Si Ti Rris Thonjet Ne Kushte Shtepije

Leave a Reply