Zgjidhja për puçrrat në fytyrë!

Nëse vuani nga aknet, ka disa lajme të mira për ju.

Janë disa këshilla që ju mund ti ndiqni nga shtëpia për ti luftuar ato.

-Gjëja e parë që duhet të keni kujdes është ajo që ju hani, se çfarë pini dhe nëse ju flini mjaftueshën në mbrëmje.Duhet të keni kujdes se çfarë pini, nuk duhet të pini lëngje që përmbajnë kafeinë si, sida, kafeja dhe çai jeshil ka gjasa ta përkeqësojë situatën.

-Pini shumë ujë që trupi juaj të “pastrohet” dhe toksinat të largohen.

-Shmangni ëmbëlsirat.

-Mos përdorni sapun të përbashkët për larjen e fytyrës me familjen tuaj.Fytyra përmban një mbrojtje natyrore kundër baktereve dhe përdorimi i përbashkët i sapunit e shkatërron atë.

Maskë natyrale për puçrrat e fytyrës:

Merrni sodë buke dhe pak ujë, përzieni mirë dhe më pas hapeni në fytyrë.Do e lini gati 15 minuta dhe më pas do e pastroni me një peshqir të lagur me ujë të ftohtë.Në qoftë se ju shikoni rezultate pozitive mund ta përsërisni disa herë në javë,por kini kujdes… mos e teproni.